Café Jedna

Café Jedna se nachází v budově Národní galerie v Praze ve Veletržním paláci. Nabízí kávy z pražíren mamacoffee a Original Coffee, pivo z Vinohradského pivovaru, dezerty z pekárny mamacoffee a malá jídla z vlastní kuchyně. V kavárně je možné zakoupit i váženou kávu či kávové příslušenství.

Nejedná se o prostor čistě kavárenský, s příchodem večera se plynule mění v příjemný bar.

Pokud řeknete heslo "kafesbabi", dostane babi nebo děda první kávu či čaj zdarma.

Adresa:
Dukelských hrdinů 530/47 
Praha 7

Otevírací doba:
Po–Ne:  9:30–22:00
 

www.cafejedna.cz

Zažij tu #městosbabi!

Navštivte kavárnu se svými prarodiči v rámci sousedských slavností Zažít město jinak, využijte jejich speciální nabídky a užijte si zajímavý program. 

Připomeňme si téměř 30 let od sametové revoluce díky tvorbě předního českého umělce Milana Grygara. Prorvěme papírové opony, zaznamenejme dotyky zvuky, objevme revoluční přístupy v malbě. Děti i dospělí se před Veletržním palácem i v prostoru Korza naladí na workshopu PART I. TURA.  Při tvorbě se nebudeme držet jenom při zemi, ale díla se budou rozpínat i do prostoru. Převedeme zvuky městské části Prahy 7 do změti linií a čar, objevíme poetiku vizuálních partitur.

Kolem poledne se na předpolí Veletržního paláce odehraje část z celodenní divadelní události inspirované Euripidovým dramatem ALKESTIS nezávislého divadelního kolektivu Relikty. 

Co vám doporučují organizátoři?

12:00–12:15 | TEĎ MLUVÍ ALKESTIS |
„ALKESTIS je celodenní divadelní událost inspirovaná Euripidovým dramatem, která se odehrává současně v Praze a Berlíně. Prostřednictvím mytologického příběhu o sebeobětování, rozpadu rodiny, výsostném postavení přátelství a pohostinnosti, nahlíží ALKESTIS perspektivy života v současnosti. Co znamená domov? Jaké je žít v hlavním městě? Kde končí svoboda a začíná nutnost?“

14:00–17:00 | PART I. TURA 2019 workshop |
Otevřený workshop pro širokou veřejnost s Dagmar Chocholáčovou, Vendulou Guhovou a Hanou Dočkalovou.